Rekrutacja pracowników w Gdańsku jak i również w innych regionach Polski, to jeden z elementów usługi oferowanej w Pomorskiej Platformie Pracy. Z naszą pomocą, Klient może szybko oraz elastycznie dopasować wielkość zatrudnienia do bieżących potrzeb biznesu lub sezonowości. Skutecznie uzupełniamy braki kadrowe, legalizujemy pobyt oraz zatrudnienie, zapewniając podopiecznym opiekę koordynatora.

Pomagamy zrekrutować najlepszych pracowników na różne stanowiska. Nasza usługa leasingu pracowniczego pozwala skupić się na tym, co najważniejsze dla biznesu naszego Klienta poprzez zarządzanie procesem zatrudniania, obsługę kadr czy też szkolenia.

Na czym polega nabór pracowników?

Nabór pracowników sprowadza się do kilku podstawowych etapów:

  • omówienie oczekiwań pracodawcy,
  • wytworzenie profilu kandydata przez naszych ekspertów HR, który będzie stanowić punkt wyjścia do analizy podań osób zgłaszających obranie strategii rekrutacji,
  • wybór najlepszych kandydatów oraz zatrudnienie ich,
  • rozliczanie usług.

Kiedy poszukiwanie pracowników przez Pomorską Platformę Pracy przynosi efekty?

Poszukiwanie pracowników przez Pomorską Platformę Pracy to rozwiązanie, które szczególnie polecamy firmom, w których brakuje zasobów wewnętrznych. Znalezienie oraz zatrudnienie pracownika wiąże się z przeprowadzeniem rekrutacji, a następnie z dokonaniem wszelkich formalności kadrowo-płacowych. W przypadku małych firm może okazać się to zbyt wielkim przedsięwzięciem, które wymagałoby dodatkowego nakładu pracy.

Brak doświadczenia w rekrutacji oraz brak znajomości rynku pracy mogą spowodować, że proces ten będzie przebiegał powoli i bez pożądanych efektów.

Nasze usługi polecamy też Klientom, którzy borykają się z dynamicznymi potrzebami rekrutacji. Często zdarza się tak, że firma tworzy nowy produkt lub ma nagłe, duże zlecenie. To z kolei wiąże się z potrzebą natychmiastowego znalezienia i powiększenia działu, który zajmie się projektem. Stanowi to ogromne wyzwanie dla firm, gdyż rekrutacja musi zostać przeprowadzona w krótkim czasie i musi skutkować znalezieniem pracowników, którzy będą w stanie zrealizować wyznaczony projekt.

Rekrutacja pracowników – zaufaj specjalistom!

Dzięki naszym działaniom Klienci zyskują dużą elastyczność finansową, redukując stałe koszty organizacji. Rekrutacja nie ogranicza się do zamieszczenia ogłoszeń z ofertą. To kilkuetapowy proces, którego efektem jest znalezienie poszukiwanego pracownika. Rozpoczyna się on zrozumieniem potrzeb oraz oczekiwań Klienta, które stanowią podstawę do stworzenia profilu poszukiwanego pracownika. Na następnym etapie należy stworzyć strategię określającą koncentrację działań. Jej rezultatem będzie zatrudnienie przez nas pracownika, który zostanie oddelegowany do pracy na rzecz Klienta.

Naszym celem jest długotrwała współpraca, poprzez którą możemy wspierać działania Klientów. Dzięki naszym rozwiązaniom firmy mogą zaoszczędzić czas oraz przede wszystkim zredukować koszty. Klient nie musi więc opłacać kolejnego stanowiska pracy – pracowników HR, ponieważ wszystkim zajmiemy się my sami. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, koncentrując się na spełnieniu oczekiwań Klienta.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi działaniami rekrutacyjnymi prowadzonymi w ramach usługi leasingu pracowniczego.