Leasing pracowniczy, którym zajmujemy się w Pomorskiej Platformie Pracy to idealna odpowiedź na problemy ze znalezieniem odpowiednich specjalistów. Dzięki niemu nasi Klienci mogą poradzić sobie z brakami kadrowymi. Ta usługa bardzo ułatwia wiele formalności, związanych z zatrudnieniem nowych osób. Z takiej możliwości korzystają szczególnie firmy, które potrzebują szybkiego zwiększenia zatrudnienia np. z uwagi na wzrost produkcji czy realizację dużego zamówienia.

To także doskonały wybór w przypadku, kiedy przedsiębiorstwo ma kłopot ze znalezieniem kandydata na specjalistyczne stanowisko. Istotą naszego leasingu, jest wynajem pracownika zatrudnionego w naszej firmie.

Jakie zalety ma leasing pracowniczy?

Borykasz się z brakami kadrowymi i zastanawiasz się nad tym, czy powierzyć tą kwestię firmie zewnętrznej? Poniższe argumenty utwierdzą Cię w przekonaniu, iż jest to słuszna decyzja!

  • Przede wszystkim jest to idealne rozwiązanie, gdy pracownik potrzebny jest natychmiast lub z różnych powodów nie ma możliwości przeprowadzania rekrutacji.
  • Pozwala na ograniczenie kosztów związanych z rekrutacją oraz dokumentacją pracowniczą, w tym pozwoleń do pracy dla cudzoziemców.
  • Po naszej stronie leżą wszelkie kwestie administracyjne, kadrowo-płacowe związane z zatrudnianiem pracownika.
  • Skorzystanie z usługi wiąże się z ograniczeniem formalności w przypadku zatrudniania cudzoziemców. To my zadbamy o takie kwestie, jak np. złożenie wniosku w celu legalizacji pracy.
  • Dodatkowo zapewniamy kompleksowe wsparcie koordynatora nad pracownikami, jacy zostali oddelegowani do Klienta, co znacznie usprawnia proces komunikacji.

Leasing pracowniczy a outsourcing pracowniczy?

Pojęcia te są bardzo często mylnie ze sobą utożsamiane. Outsourcing polega na tym, że wszystkie obowiązki, jakie poprzedni pracodawca dał pracownikowi, teraz spełnia inny. Niestety takie rozwiązanie ma sporo wad i niesie za sobą pewne ryzyko. Firma zlecająca przede wszystkim nie może śledzić rozwoju pracowników, wdrażać ich czy doszkalać. W efekcie pracownicy nie przynależą do firmy, dla której wykonują powierzone zadania. Ze względu na brak jednoznacznej definicji tej usługi jest ona często utożsamiana z leasingiem pracowniczym oraz przede wszystkim z pracą tymczasową. W ramach usługi outsourcingu pracowniczego najczęściej oferuje się współpracę w segmentach takich jak obsługa kadrowo-płacowa, obsługa księgowa czy też IT. Dzięki usłudze jaką jest outsourcing pracowniczy, firma jest w stanie uzupełnić swoje braki w obrębie dziedzin, w których nie planuje bezpośredniego zatrudniania pracowników.

Mówiąc o leasingu pracowniczym definiujemy go jako usługę, której główną istotą jest oddelegowanie pracownika do pracy na rzecz Klienta. Rozwiązanie to niesie za sobą szereg zalet związanych z oszczędnością czasu oraz ograniczeniem kosztów.

W efekcie pracodawcy, którzy korzystają z leasingu pracowników, mogą uzupełnić swoje braki kadrowe, gdy mają taką potrzebę – np. w trakcie wzmożonej pracy. Pomijają przy tym etap rekrutacji i koszty, jakie są z tym związane. Jednakże leasing pracowniczy nie ogranicza się do samego procesu rekrutacji. To również przejęcie przez tak zwanego leasingodawcę procesu wynagradzania pracownika czy też zapewniania mu odpowiednich szkoleń.

Usługa leasingu pracowniczego w Pomorskiej Platformie Pracy

Przedstawione zalety mogą przyczynić się do rozważania współpracy w ramach leasingu pracowniczego. Dlaczego warto wybrać akurat naszą firmę?

Przede wszystkim ze względu na nasze doświadczenie. Współpracujemy z firmami z różnych branż takich jak stoczniowa, logistyczno-spedycyjna czy przemysłu ciężkiego. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować się do indywidualnych potrzeb Klienta.

Nasza usługa leasingu nie ogranicza się tylko do samego wynajęcia pracowników. Wiemy jak trudne są początki w nowej pracy, dlatego nad naszymi pracownikami czuwają koordynatorzy. Ich rolą jest zapewnienie sprawnej komunikacji pomiędzy firmą a pracownikami.

Podsumowując, leasing pracowników w naszej ofercie to idealny sposób na szybkie znalezienie pracownika poprzez przejęcie przez nas procesu rekrutacji i zatrudnienia pracowników, odpowiadając przy tym za wszelkie formalności związane z zatrudnieniem.