Na czym polega leasing pracowniczy?

leasing pracowniczy

Na leasing pracowniczy decyduje się coraz więcej firm borykających się z brakami kadrowymi. Nie bez przyczyny – to rozwiązanie wiąże się z licznymi zaletami. W artykule wyjaśniamy, czym dokładnie jest usługa leasingu pracowniczego.

Kiedy warto zdecydować się na leasing pracowników?

Po usługę leasingu bardzo często sięgają firmy, które doświadczają trudności ze znalezieniem kandydatów na specjalistyczne stanowiska lub poszukujące pracowników w branżach sezonowych. Istotą leasingu pracowniczego jest wynajęcie pracownika zatrudnionego w innej firmie – oznacza to, że firma macierzysta oddelegowuje swojego pracownika, za jego zgodą, do świadczenia pracy na rzecz innego pracodawcy na określony czas.

Jako specjaliści od leasingu pracowniczego w Gdańsku odpowiadamy nie tylko za cały proces rekrutacji, ale również za wszelkie formalności związane z zatrudnieniem. Leasing pracowników to więc doskonały sposób na:

  • szybkie znalezienie pracownika,
  • redukcję wydatków związanych z rekrutacją,
  • oszczędność czasu – odchodzi m.in. konieczność przeprowadzania rekrutacji.

Korzyści z leasingu pracowników

Nawiązanie współpracy z firmą zajmującą się leasingiem pracowników generuje dla pracodawcy wiele korzyści. To dobre rozwiązanie, jeśli pracownik potrzebny jest w trybie pilnym lub z różnych przyczyn nie ma możliwości przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego. Po możliwość wynajęcia pracownika na określony czas często sięgają firmy prowadzące działalność sezonową.

Kolejna zaleta leasingu pracowniczego to ograniczenie formalności – dotyczy to także zatrudniania cudzoziemców. To po stronie firmy macierzystej leżą takie kwestie jak np. złożenie wniosku o pozwolenie o pracę. Nasza firma zapewnia też opiekę koordynatora nad pracownikami oddelegowanymi do klienta, co znacznie usprawnia komunikację.